Witajcie!

Coraz więcej osób zamienia publiczne środki komunikacji miejskiej a także samochód na rower. W 2009 ruszyła akcja „Zamień samochód na rower pomóż sobie i środowisku”. Miała ona na celu promowanie zdrowszego trybu życia a także ekologiczne rozwiązanie jakim jest dojazd do pracy, szkoły rowerem.

Z takiej zamiany wynika wiele korzyści: 

– po pierwsze nie musisz mieć nawet własnego roweru. Na terenie większych miast w Polsce są już dostępne stacje rowerów, dzięki którym w szybki i niedrogi sposób możesz przemieścić się z punktu A do punktu B w na terenie miasta. Punktów z wypożyczalnią rowerów jest już wiele i wciąż się one rozrastają. Najczęściej znajdują się one w centrum miasta albo przy ścieżkach rowerowych jeżeli takie się znajdują.

– Kolejno nie musisz stać w korkach. Istnieje wiele ścieżek rowerowych po których swobodnie możesz jeździć. Nie ma mowy o czekaniu w sznurze aut czy o tłumach w komunikacji miejskiej w godzinach szczytu. Co prawda najprawdopodobniej będziesz musiał wyjść z domu trochę wcześniej, ale już od rana będziesz czerpać świeżego powietrza.  Czy to nie wystarczająca motywacja? 😉

– ostatnią wspominanym dziś sposobem jest fakt, iż taka zamiana to zastrzyk energii dla Twojego organizmu na cały dzień. Twoje ciało z pewnością odwdzięczy Ci się lepszą kondycją i samopoczuciem. Sama jazda na rowerze z pewnością da Ci mnóstwo endorfin. Zyskasz energie na dalszą część dnia!

A Wy zamieniliście już samochód/ autobus na rower? 😉