Witajcie!

Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czy przyjmowanie co raz bardziej popularnych suplementów diety jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli tak to dla kogo?

Suplementy diety zaleca się osobom, które intensywnie ćwiczą w tym właśnie rowerzystom. Zaleca się ich przyjmowanie jeżeli ruch jest głównym zajęciem. Osoby, które robią to hobbistycznie zdecydowanie nie muszą dużej wagi przykładać do suplementacji.

To samo tyczy się izotoników oraz wody. Jeżeli wysiłek np. na siłowni nie jest duży to warto zamiast izotonika wybrać wodę. Będzie to lepiej wpływać m.in. na utratę wagi. Redukcja wagi będzie szybciej widoczna. Dodatkowo nie będziemy dosładzać się słodzikami zawartymi w napojach izotonicznych.

Pamiętajmy, że kiedy kupujemy suplementy należy popatrzeć na to czy mają one oznaczenie Suplementu oraz sprawdźmy ich skład. Jeżeli, nie znamy któregoś ze składników to warto zapytać się farmaceuty o jego działanie. Suplementy nie maja być preparatami o właściwościach leczniczych, mają być one bogate w składniki odżywcze, mikro i makro elementy, ekstrakty roślinne oraz minerały.

Przyjmujecie suplementy w związku z aktywnością fizyczną? Jakie macie zdanie na ich temat popieracie czy jesteście przeciwnikami?