Witajcie!

Czy ścieżki rowerowe są utrudnieniem dla rowerzystów, coraz to częściej możemy spotkać się z zdaniem zwłaszcza osób nie jeżdżących na rowerze, że ścieżki rowerowe są problemem a rowerzyści nie jeżdżą po nich tak jak powinni. Jak to jest? Ile jest w tym prawdy? Jakie błędy często popełniają rowerzyści? Dzisiaj wspomnimy o 3 najczęściej wg. Nas popełnianych.

zbyt szybka jazda– jeżdżąc czy to po ścieżce czy chodnikach należy stosować się do pewnych z góry ustalonych zasad bezpiecznej jazdy. Nie należy zatem zbyt szybko jeździć, aby potem niepotrzebnie gwałtownie hamować np. przed przejściem.

jeżdżenie po kilka osób koło siebie– to zmora nie tylko ścieżek. Kilkuosobowa grupa ludzi jedzie bezpośrednio obok siebie, blokując przy tym przejazd innym osobom. Najgorszą opcja jest jazda po drodze większą grupą, gdzie nie tylko rowerzyści tworzą zagrożenie dla innych, ale dla siebie z racji przemieszczających się czasami z dużą prędkością  samochody. Dlatego rowerzyści nie narażajcie swojego zdrowia i jeździjcie gęsiego!

nie jeżdżenie ścieżką a chodnikiem– w coraz to większej ilości miejsc tworzą się ścieżki rowerowe a niektórzy rowerzyści i tak wybierają chodnik. To kolejny błąd rowerzystów, który wpływa na bezpieczeństwo. Ścieżki rowerowe są dużym udogodnieniem, dlaczego z nich nie korzystać? 🙂

A Wy znacie jakieś inne błędy rowerzystów, może jakieś własne, do których możecie się przyznać?