Cześć!

Macie ochotę na przejażdżkę rowerową, ale nie macie pomysłu na ciekawą trasę? Chcemy się z Wami podzielić kilkoma sprawdzonymi przez nas trasami. Na pierwszy ogień bierzemy Kraków czyli nasze rodowite miasto.

Dla krakowian nie będzie pewnie zaskoczeniem, że jako pierwszą trasę wskażemy Kraków- Tyniec. Trasa rozpoczyna się na Moście Dębnickim, a kończy w Opactwie oo. Benedyktynów w Tyńcu. Po drodze praktycznie cały czas będziemy mieć możliwość jazdy ścieżką rowerową.

Druga proponowana trasa jest po drugiej stronie Krakowa. Mowa tutaj o Nowej Hucie. Trasa rozpoczyna się na Placu Centralnym. Kolejno przebiega wzdłuż Łąk Nowohuckich oraz Lasku Wolskiego a także obok Kopca Wandy, To trasa z pewnością mniej popularna, ale nie nastawiajcie się na przygotowane dla rowerzystów ścieżki rowerowe na całej trasie.

Ostatnia proponowana przez nas trasa to okolice częściowo podmiejskie, gdzie możemy zobaczyć kilka ciekawych zabytków Prądnika Czerwonego.  Sugerowany początek trasy to Al. 29 listopada, koniec natomiast Cmentarz Batowice. Jak wyglądają wszystkie etapy: Al. 29 Listopada – ul. Woronicza – ul. Dominikanów – ul. Dobrego Pasterza – ul. Naczelna – Dolina Potoku Sudół – ul. Strzelców – Cmentarz Batowice. Po drodze macie okazję zobaczyć m.in: Sanktuarium ECCE HOMO św. Alberta, budynek dawnego Urzędu Gminy, „Sukiennice Prądnickie” oraz dom Jana Kaczary.

 Może któraś z tras zainspiruje Was do weekendowej wycieczki 🙂 

Więcej informacji możecie uzyskać na stronie: www.rowerem-przez-krakow.pl.