Witajcie!

Początek sezonu rowerowego rozpoczął się już jakiś czas temu. Wiemy jednak, że nie wszyscy mają jeszcze swoją pierwszą w tym roku wycieczkę rowerową za sobą.  Dlatego też dziś mamy kilka wskazówek jak doprowadzić do stanu użytku rower po zimie 🙂

Krok 1 Czyszczenie

Najpierw zimną wodą przepłukaj cały rower, zostaw go na chwilę, aby woda spłynęła, żeby następnie porządnie wymyć go szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie

Krok 2 Ciśnienie w oponach

Z pewnością nasze opony będą potrzebowały dodatkowego powietrza po zimie. Sprawdź czy przypadkowo nie są one uszkodzone. Pamiętaj, aby mieć przy sobie zapasowe łatki do opony w razie W.

Krok 3  Smarowanie łańcucha

Tak naprawdę o łańcuch warto zadbać jeszcze jesienią, gdyż nieoczyszczony i pozostawiony w wilgotnej piwnicy napęd bardzo szybko pokryje się korozją. Jeżeli zadbaliście o łańcuch do wystarczy zaoliwić go.

Krok 4 Sprawdzenie przerzutek, hamulców. 

Ważna kwestią jest, aby zwłaszcza układ hamulcowy działał bez zarzutów. Dlatego należy nasmarować linki hamulcowe, a w razie potrzeby wymienić klocki hamulcowe. Aby jazda rowerem była komfortowa należy pamiętać o prawidłowo działających przerzutkach.

A Wy pierwszą rowerową wyprawę macie już za sobą?  Jeżeli tak pochwalcie się gdzie udało się Wam już podróżować.